Разочарани членови на СДСМ почнаа да ги кинат партиските членски книшки. На социјалните мрежи се појави видео од извесен Суад Мемеди како ја кине книшката на ситни парчиња

-Нема правда нема мир со овој режим криминалци, толку беше за СДСМ-пишува во коментарот.

На последните парламентарни избори голем број Албанци го дадоа гласот за СДСМ.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.