Што можеме да заклучиме од однесувањето на Заев и камарилава медиокритети од СДСМ и нешто квази невладини.
Дека договорот, се разбира нов, за кој лажеше дека нема да се случи, најверојатно е веќе одлучено да биде потпишан од страна на Заев.
Како и за се останато, крајно нетранспаретно, овој пат и предавнички пред цела нација, да не стави сите пред свршен чин.
Изгледа дека таа работа е завршена, и дека ќе биде под условите диктирани од Софија.
Нема друго објаснување за вака упорното деструктивно однесување.
Се разбира, граѓаните нема да бидат исконсултирани, ни пред – ни потоа, иако видовме отпосле како тоа иде.
Тоа е дечки, останува да жалиме што немаме алтернатива, и што сме заробеници на едно ново едноумие.

Што можеме да заклучиме од однесувањето на Заев и камарилава медиокритети од СДСМ и нешто квази невладини.
Дека…

Posted by Ivor Mickovski on Thursday, 26 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.