Владини функционери си шетаат и нормално ќе се шири болеста. Си заминуваат на одмори, како да нема пандемија, ќе си дојдат од таму ќе го донесат новиот вирус, ќе почне да се шири и во Македонија. Јас работам во Инфективна, Ковид 19, жално е, луѓето молат за кислород. Нема никаков кислород, луѓе умираат… на еден ќе треба да му го извадиме кислородот, за да му дадеме на друг. Нека си одат овие од власт ако не се способни, нека дојде некој што ќе ја води државата, вели гледачка која се јави во живо во емисијата „Збор по збор“ на Алфа ТВ.

Јас работам во Ковид Центар во Скопје. 525 пациенти имаме во моментов и сите се критично, на респиратори, додава таа во своето сведоштво.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.