Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче денеска биле на турнеја низ Македонија. Но, не работна, туку на приватна мото-турнеја, пренесува Курир.

На фотографијата што ја објавува порталот свитата, друштвото на мотори и придружбата, е застаната на бензинска.

На министерот за здравство денеска му починаа 35 лица. За десет дена околу 300.

Додека филипче и Заев крстарат пред Министерството за здравство се одржа протест под мотото „Да го измиеме срамот на Филипче“. Ниту ресорниот министер, ниту премиерот ги слушнаа нивните пораки, бидејќи тие денешниот ден си го искористија за своето луксузно хоби, пишува Курир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.