Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, беше гостин во вестите на 1ТВ, по повод прославата на 29 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ.

Ова решение кое го донесе Зоран Заев за Преспанскиот договор, иако можеби не донесува поблиску до европската заедница, сепак цената што ја плаќаме ние како луѓе што живееме во Македонија е многу висока и за жал иако е потпишан договорот реалноста на Македонците, Албанците, Власите и другите заедници не се менува и ги имаат истите проблеми што ги имаа пред една година, одговори Нелоски на прашањето за Преспанскиот договор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.