Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски на Фејсбук испрати порака до актуелната власт апропо денешната одлука на Зоран Заев за неприфаќање на оставките на министерот и заменик министерот за здравство Венко Филипче и Илир Хасани.

Не е Филипче виновен, продужниот кабел е! Уште еден доказ дека не сметаат за малоумни!!! П.С. За 12 дена ќе имаме можност сами да ги повикаме на одговорност, затоа драги пријатели памет во глава … напиша на Фејсбук НелоскиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.