Владимир Нелоски на фејсбук објави:

Аватарци викендов ќе направиме калакурница у клубот близок на Вицето и Зоки, а од 16ти цела држава ќе ја поделиме на вакцинирани и невакцинирани.

И од понеделник во центар невакцинирани кафе нема да смееме да пиеме!

Короната викендов Аватар нема да го посети, строго само кафичите во Скопје!

Па добро бе кого е…те со меркиве, државата или сите нас нормални луѓе!?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.