Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор Јанушев зборувајќи за јавната обвинителка Вилма Русковска во емисијата „Заспиј ако можеш“.

Вчера имаше Русковска имаше изјава дека кога првпат Орце Камчев ѝ кажал за „Рекет“ ѝ се згадило. Па, чекајте малце, нели Заев прв го пријави случајот?, отсети Јанушев на изјавите и од Русковска и од Зоран Заев дека тој бил тој кој го пријавил рекетирањето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.