Некој очигледно работи овој настан полека да се заборава, се кажа на обележувањето на годишнината од масакрот кај Карпалак

Со панихида и положување цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје утрово беше оддадена почит кон 10-те … Продолжи со читање Некој очигледно работи овој настан полека да се заборава, се кажа на обележувањето на годишнината од масакрот кај Карпалак