Се уште се форматира, се уште се работи и се анализира…мојот не е форматиран. Се работи за два мои телефони кои сум ги користела. И двата се одземени и се на анализа во обвинителството, одговори Спрецијалната обвинителка Катица Јанева на новинарско прашање откако денеска заврши со давањето исказ во ЈО.

Таа потоа додава дека пронајдениот телефон бил трет кој бил изгубен, а за кој обвинителата Вилма Русковска изјави дека сите податоци од него биле избришани, односно дека бил фроматиран.

Не, не, не, тој е трет телефон што е изгубен, вели Јанева.

Со ова се јавува дилемата кој ја говори вистината за овој телефон, Русковска или Јанева…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.