Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД-19. Директорката на Гинеколошко акушерската клиника Викторија Јовановска за САКАМДАКАЖАМ.МК изјави дека некој го украл само тој лист од нејзиното досие, дури се гледа и како тој документ е насила истргани затоа повикала полиција за да види кој влегол без дозвола во канцелариите каде се чува медицинската документација.

Целиот текст на овој линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.