Негувателка вработена во кумановската градинка „Ангел Шајче“ е позитивна на коронавирусот.

Како што информираше денеска директорката на установата, Марина Алексовска, негувателката била вработена во објектот „Детелинка“ и веднаш откако е добиена информацијата е постапено согласно сите алгоритми. Веднаш е остварен телефонски контакт со родителите на децата од таа група.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.