Утрово нова победа на Олимпијадата на нашиот таеквондо репрезентативец Дејан Г. за полуфинале.
Неговите победи, се победи и на Македонија. Честитки и до неговиот тим Darko Kostovski и Borce Kostovski. За Македонија✊, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.