Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

Според податоците до кои дојде Република та,у е висока предноста за кандидатката поддржана од опозицијата. Неготино, Кратово, Могила, Македонски Брод, Брвеница, Велес, Радовиш, Илинден, Штип, Пробиштип, Пехчево, Македонска Каменица се само дел од општините каде се забележува убедливо водство на Силјановска Давкова.

Според 33 отсто од обработените гласови ВМРО-ДПМНЕ води со голема разлика.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.