Кој е Нефи Усеини? Како просечниот бизнисмен стана главна полтичка фигура на ДУИ во Охрид. Го штити ли политиката или од неа има повеќе штета.

Се случува политички атентат врз мене и тоа што го работам – ако треба да се руши мојата пицерија – нека се руши, истакна Нефи Усеини за 24.мк.


Интервјуто погледнете го ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.