Тоа што охридскиот советник од редовите на ДУИ, воедно и бизнисмен, Нефи Усеини е во бегство, не го спречи да си отвори нова фирма во Битола за производство на градежни материјали и да работи на проширување на бизнисот.

Фирмата Бетон 2020 Н&О ДОО Битола е партнерска заедно со битолчанецот Оливер Тиловски, а Нефи Усеини е нејзин управител.

Целата сторија на ИРЛ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.