Неделата е од особено значење за премиерот – тоа го сфативме. Од петни жили се труди да ја направи неделата неработен ден иако на оние со моторите веќе им е. Останатите… и онака се обични смртници.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.