Пратеничката Фросина Ременски по пет часа поминати во Обвинителството за
организиран криминал каде вршеше увид во доказите против Меѓународниот сојуз на Боки 13, каде таа беше почесна претседателка, успеа да ги избегне новинарите, како и при доаѓањето. Но не успеа да и избега и на екипата на А1.ОН.

Може да не трчате по мене, мислам, не е културно – му рече Ременски на новинарот, кој во од, сепак успеа да ѝ постави неколку прашања.

Прилогот на А1.ОН може да го погледате на овој линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.