Аналитичарот Ивор Мицковски коментира дека вниманието на јавноста се врти кон нови афери и скандали, а се забораваат старите. Потсети што заборавивме деновиве, кога станаа актуелни Кики и Фрики, инспекторот од Тетово, бомбите за ДУИ…

Додека инспекторов го малтретирате, а криминалциве од ДУИ плачат што гомната за криминалите им излагаат, и додека чекаме сами да ги откриете Кики и Фрики, до кај се некои „поситни“ случаи? На пример:
Курто Дудуш
Културњаков што прегази човек на дупла
Рашковски не ви го забораваме
Истрагата за бегството на Груевски
Охрид не сте мрднале и Жбогар стана хистеричен
Платформата на Матка
Дупката во ПИОМ која испадна поголема
Сомнителните тендери во Здравство
…и не знам, секој нека си додаде…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.