Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за барањата на основачите доставени во периодот од 25.09.2020 до 29.09.2020 година.

Комисијата ја разгледа документацијата на вкупно 225 основни училишта и 27 средни училишта и предлага dа се даде согласност за започнување на настава со физичко присуство за 129 основни училишта, 5 музички училишта и 3 средни училишта, a да не се даде согласност за настава со физичко присуство на 91 основни училишта и 33 средни училишта.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.