Наместо да бидат самокритични и да се извинат, ги гледаме како помалку комично на полупразните плоштади си потпевнуваат песни и му се закануваат на народот да не им излегувал на очи ако не го избереле Пендаровски Стево. Еве, ќе ти одговориме овде од Кисела Вода – Не само што нема да те избереме, туку ќе те замолиме ти да не ни излегуваш повеќе на очи заедно со твојот ментор, Заев, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашниот митинг во Кисела Вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.