Актерот Сашо Тасевски, силен критичар на актуелната власт, ја коментира денешката бројка на починати од коронавирусот.

Изгледа точно е дека нема кревети во болниците. Не лажат луѓето. Се охрабрија и зборуваат за своите ужасни искуства со нашиот здравствен систем.
Нема кревети нема доволно персонал. Факт.
Денес 35 мртви.
Секој ден од 25 до 35 мртви. Факт.
Распад. Факт, пишува Тасдевски на Фејбук.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.