Во општина Теарце, село Нераште, Изборна единица 2029/1, откако не е пронајден на УБИГ, гласач манифестирал вознемиреност која поминала во агресија.

Граѓанинот се нафрлил врз член на ИО и за малку не дошло и до физички контакти.

Со брза и коректна интервенција на останатите членови на одборот, ситуацијата е смирена и гласачот го остварил правото на глас со ставање отпечаток од прст директно во избирачкиот список.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.