Пратеникот и некогашен министер без ресор во владата на Зоран Заев, Самка Ибраимоски, вчера на својот „Фејсбук“ профил ги почасти пријателите со низа на афоризми.

Здравјето со пари не се купува, здравје без пари нема, порача меѓудругото претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите.

Меѓу останатите афоризми, Ибраимоски порача и:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.