Во фамозното новогодишно интервју за ТВ24 на Зоран Заев, она во кое откри дека на Алексис Ципрас „на шега“ му кажал дека би му ја дал ќерката за остров во Грција, покрај овој и многуте други испади, денеска јавноста забележа и нов детал.

На елката на Заеви, ни помалку ни повеќе, стои лампион на кој пишува North Macedonia.

За време на истото интервју, Заев зборуваше и за тоа колку е горд на Преспанскиот договор.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.