Катица Јанева понудила малку пари за да излезе од притвор со гаранција, пишува АлсатМ.

Вредноста на становите на нејзините деца од 160 илјади евра не биле доволни за да ги убеди апелациските судии за да излезе од Шутка. И вишото Јавно обвинителство кога дало негативно мислење за жалбата на Јанева, го посочило токму малиот износ на недвижниот имот.

Од Апелација и денеска убедуваат дека при нивната последна одлука биле исполнети условите и без гаранција таа да ја напушти ќелијата во Шутка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.