Вицепремиерката Радмила Шекеринска на дуелот со Алекандар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ призна дека Македонија не сме добиле датум за преговори. Николоски упорно ја прашуваше да го открие точниот датум но таа немаше одговор.

На кој датум ќе почнеме преговори, праша Николоски?

Не добивме датум, добивме почеток на преговори на 27 март. Не сум баба Ванѓа ниту пак некој во комисијата не е баба Ванѓа да знае кога ќе почнеме преговори среде корона криза-објасни Шекеринска.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.