Производите се двојно поскапи поради лошите политики на Владата и ненавремените мерки. И тоа што можам да го забележам се незадоволни граѓани, несреќни граѓани и посиромашни граѓани – истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес од Охрид одговарајќи на новинарско прашање.

Мицкоски додаде дека оваа Влада наместо да помага на народот, таа краде од истиот тој народ.

Од друга страна гледаме побогата Влада и побогати функционери, затоа што наместо да работат и да му помагаат на народот тие одлучиле да крадат од истиот тој народ. И се додека така се однесуваат да крадат од истиот народ овој начин на манипулирање како што тие го прават со некое си наводно поевтинување за 10-тина проценти делува невистинито и впрочем е невистинито. И од она што можам да го слушнам од граѓаните наидува на потсмев, но од друга страна го зголемува гневот на граѓаните поради лошите политики кои што оваа Влада ги води – рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Тој и порача на Владата да се зафати со работа за ова кратко време што и преостанува, затоа што секој ден изминат значи дека Владата на СДСМ е поблиску до нејзиниот крај.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.