Навивачот на Вардар, Жарко Масларковски, кој доби казна поради тоа што на прославата на шампионската титула на РК Вардар на својот грб го носел знамето со сонцето од Кутлеш утре треба да се појави на суд.

Како што објави Масларковски на социјалните мрежи, тој побарал во Судот да се појави и полицаецот што му ја пишал казната.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.