Собранието го усвои Буџетот за 2020 година! Со овој буџет инвестираме, највисоки досега, 154 милиони милијарди денари во човечкиот капитал.

Вака на официјалната страница на „Фејсбук“ на премиерот во заминување Зоран Заев беше најавено донесувањето на буџетот. По милионите милијарди гафови во неговите изјави, но и милионите милијарди испади од неговиот пи-ар и протокол тим, може да се рече дека навикнавме.

Откако конечно, по неколку часа сфатија што напишале, текстот беше корегиран.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.