Научен собир во МАНУ “Современата македонска држава – Две етапи во процесот на нејзиното формирање и развој:1941~1991/1991-2021”

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.