Наташа Савова, поранешен висок член во СДСМ по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, прашува дали зад неговите ставови стојат Извршниот и Центалниот одобр на партијата.

Кога премиерот јавно извршува скрнавење на гробовите на нашите предци, често е за сите нас кои сме членови на СДСМ да ни кажат дали позади овие негови ставови стои Извршниот и Централниот одобро на партијата, пишува на фејсбук Савова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.