СДСМ не и даде доверба на Наташа Петровска за втор мандат во Битола, па од партијата на вчерашниот Извршен одбор донеле одлука кандидатот да биде од бизнис секторот, дознава 4NEWS.mk

Битола е еден од неколку градови за кои СДСМ долго време разговараше во партијата, пред да ја донесе одлуката.

Попладнево за 16.30 е најавена прес кофенренвија на која ќе бидаат соопштени новите имиња за кандидати за градоначалници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.