Битолската градоначалничка Наташа Петровска на својот фејсбук профил ја сподели веста дека е позитивна на Ковид 19.

Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19.

Следните денови согласно препораките останувам во изолација.

Бидете во добро здравје!“, напиша Петровска во фејсбук статусот.

Почитувани,
по резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19.
Следните денови согласно препораките останувам во изолација.
Бидете во добро здравје!

Posted by Natasha Petrovska on Thursday, 3 December 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.