Професорката Наташа Котлар е кандидат на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, која ќе ја освојува општина Центар, како коалициски кандидат од редовите на Глас за Македонија.

Да, можам да ја потврдам информацијата. Проценив дека сега е моментот да се направи нешто за мојата општина Центар и затоа влегувам во трката за градоначалник, изјави за „Скопско Ехо“ Котлар.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.