Насуф Исени од селото Копаница од скопската општина Сарај го заслужи епитетот човек на денот со изговореното пред камерата на Телма.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.