Насмеаниот Филипче го собра гневот на твитерџиите

Фотографијата на која министерот за здравство Венко Филипче видно расположен во кафана се смее до солзи, ја налути јавноста, зошто … Продолжи со читање Насмеаниот Филипче го собра гневот на твитерџиите