Фотографијата на која министерот за здравство Венко Филипче видно расположен во кафана се смее до солзи, ја налути јавноста, зошто беше споделена истиот ден кога постара жена на трактор на жешкото сонце ја вакцинираат две медицински работнички без никаква заштита.

Твитерџиите ја пуштија својата креативност, и така Филипче повторно стана меме:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.