Новиот амбасадор на Европската Унија (ЕУ) во Македонија, Дејвид Гeр, допатува во Скопје.

Очекувам и сакам да ја запознам целата земја и нејзиниот народ, паралелтно со поддршката за нејзина евроинтеграција, напиша еврооамбасадорот Гeр на Твитер.

Гeр на функцијата во Скопје доаѓа на местото на Самуел Жбогар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.