Српскиот министер понуди да ги испрати вакцините во МК, нашиот преварант одбра да не прифати. Речиси 15 илјади граѓани на МК мораа да се ревакцинираат во Србија – коментира аналитичарот Ивор Мицкоски.

Секојдневно македонските граѓани заминуваат во Белград, Ниш и Врање за вакцина против корона вирусот.  Во Белград и Ниш денеска и утре се ревакцинираат најголемиот број од околу 15.000 македонски државјани кои кон крајот на март ја примија првата доза на вакцината „Астра Зенека”, а продолжува и слободната вакцинација за нашите граѓани на вакциналните пунктови ширум Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.