Професорот на Правниот факултет на Универзитетот во Штип и лидер на ,,Левица”, Димитар Апасиев ја комнтира денешната постапка на собранискиот спикер, Талат Џафери, кој го поништи првото гласање за Законот за јавно обвинителство, откако немаше дволен број гласови за истиот да биде донесен.

Ауууууу… Ама маестрално се насанкаа комуњариве. Нашиот Деловник на Собрание не познава „ПОНИШТУВАЊЕ на гласање“ од страна на спикерот. Прц! <3

p.s. Ќе има работа за Уставен суд, сеќавам. Ќе ви го кутнеме како тоалет-хартија- напиша Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.