Илјадници македонски граѓани пред Владата на Република Македонија извикуваат „предавник, предавник! Тие му испраќаат порака на актуелниот премиер Зоран Заев, револтирани од политиката која тој ја спроведе менувајќи го македонскиот Устав и името на нашата држава – Република Македонија.

Додека кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ зборува за она што и се случува на Македонија  граѓаните револтирано извикуваат, негодуваат и испраќаат порака на Заев дека „Ова е Македонија“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.