Вечерва над 20.000 граѓани маршираа низ улиците на Скопје. Граѓаните побараа промени и обнова.
Револтирани се зошто ЈО молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување.
Македонија со Заев е хибриден режим. Поддршката која масовно ја покажаа македонските граѓани кон ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски е доказ дека се желни за обнова и правда.

Граѓански протест, 25.02.2020

Огромна благодарност до народот кој излезе масовно, излезе во огромен број и даде црвен картон на неправдите, громогласно НЕ на "трас-трас" политиките на Заев. Македонците ја сакаат слободата и ова е доказ дека за неправдите Заев е виновен. Има разлика и не сме исти. Ова за нив е борба за спас на мафијата, за нас е борба за спас на Македонија.Заев готов си!#ОбноватаДоаѓа

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 25. Februar 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.