Граѓаните денес со блокади му испратија пораки на премиерот Зоран Заев. Овој политичар го прегазува во континуитет македонското достоинство, тргува со се што на Македонците им е важно и вредно.

Народот излезе преку ден на блокади во центарот на Скопје, а попладнево ќе има протести во 15 македонски градови. Пораките кои граѓаните му ги испраќаат на Заев се дека тој мора да си поднесе оставка и дека на Македонија и нанесува само штета и порази.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.