Потсетувајќи на конкурсот од 2018 година, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, со проста математика ја објасни апсурдноста на трошењата на СДСМ и изјавата на новата министерка за социјала.

Фонд за иновации конкурс 2018 – функционери на СДСМ поделија 10.500.000€ за непостоечки иновации
Во септември 2020 година над 40.000 ученици немаат компјутери за ‘online’ настава
* просек цена на лап топ – 300€
** со 10.500.000€ наместо во џебот на СДСМ, да се купеа компјутери, околу 35.000 ученици сега ќе имаа бесплатен лап топ
*** Шахпаска сега вика родителите сами да купат компјутери

Фонд за иновации конкурс 2018 – функционери на СДСМ поделија 10.500.000€ за непостоечки иновацииВо септември 2020…

Gepostet von Dimsa Arsovski am Mittwoch, 30. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.