Македонската спортска икона Стојанче Стоилов во свој стил го честита Денот на независноста на Македонија.

“Слободна, независна и суверена РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА”, напиша Столе на неговиот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.