Ако некој треба да даде оставка од морални причини, тоа се Филипче и Караџовски. Не трипај, намерно го местите човекот зошто не ви игра како што свирите…се е местенка…се коцкате со животите на луѓето – се дел од коментарите на социјалните мрежи на граѓаните кои не го оправдуваат барањето на Зоран Заев, министерот за здравство Наќе Чулев да даде оставка.

Да сум јас на местото на Чулев, одма би те уапсил, па што сака нека биде, а не оставка. Све уништи, па уште се прави и судија и кадија. Оди лечи се психопату. Овој ептен бил загубен.Чулев не ги разболе оние кои биле непослушни – се само дел од коментарите.

Поважни ви се изборите  од здравјето на луѓето, се вели во дел од коментарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.