Јадна Македонија, кој те води и каде те носи, коментира активистот Ивор Мицковски, откако во завршните зборови за предметот „Таргет-Тврдина“ обвинителката Ленче Ристовска потсети дека „сведокот Зоран Верушевски ги потсети сите тука во судницата дека во македонскиот речник постои израз – простување“, но дека таа не се согласува со него, по што побара максимални казни за обвинетите.

Мицковски за Верушевски, кој сега е советник на премиерот Зоран Заев, коментира:

Најплатениот советник на Премиерот барал „простување” за прислушувањето.
Јадна Македонија, кој те води и каде те носи, вели Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.