Најново од Ифимес: ЦИА го киднапираше Кастриот за да ја спаси Владата од заверата на Албанците со Русија!, пишува новинарот Бранко Героски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.