Антонио Милошоски во гостувањето на „10 Минути“ на ТВ21 открива дека најмалку двајца пратеници од власта и двајца судии и нивн роднини, адвокати, се длабоко инволвирани во случајот „Рекет“.

Најмалку двајца пратеници од владејачкото мнозинство се длабоко инволвирани во случајот „Рекет“. Најмалку двајца судии и нивни блиски роднини, адвокати се вмешани исто во овој случај. И уште еден број на повисоки функционери од локалната и централанта власт се дел од оваа голема корупциска афера и сега тоа ни дава еден логичен заклучок зошто Заев е толку нервозен и секогаш кога на преговорите ќе споменевме дека новиот избран обвинител би требало да има увид или да го води слуајот „Рекет“ тој веднаш ја прекинуваше темата и ги одбиваше тие предлози, рече Милошоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.